Zeytine Dair

Zeytine ve Zeytinyağına Dair Neler Yapıyoruz

Kaliteli zeytinyağı üretimi için öncelikle zeytin ağaçlarımıza iyi bakıyoruz. Zeytin hasadını sağlığa yararlı bileşenlerin en yüksek olduğu zamanda (erken hasat), zeytin ağaçlarımıza ve meyveye zarar vermeyecek şekilde hasat makineleri ile yapıyoruz. Sadece Gülpınar ve Babakale Köylerindeki zeytinliklerimizden özenle topladığımız Ayvalık tipi zeytinleri Külahlı Zeytinyağı fabrikamıza getirip aynı gün soğuk sıkım yöntemiyle, el değmeden sıkıyor, en uygun koşullarda depolayıp ambalajlayarak en saf haliyle tüketiciye doğrudan ulaştırıyoruz. Gülpınar, Dünya zeytinyağı literatürüne göre kendine has tat ve nefasette, yoğun meyvemsi aromalı, en kaliteli zeytinyağlarının üretildiği en önemli merkezlerden biridir. Bölge olarak çok avantajlıyız zaten. Bir de zeytinyağı üretim süreçlerindeki özen ve hassasiyetimizle en mükemmel zeytinyağını üretmeye çalışıyoruz.

Coğrafyamızın ve topraklarımızın bereketini biliyor vekorumaya çalışıyoruz. Sürdürülebilir ve ekolojik üretim yapıyoruz. Zeytini sevgi ile yetiştiriyor, zeytinyağını özenle üretiyoruz.

Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi tarafından organize edilen “IOC – UZZK Türkiye Natürel Zeytinyağı Kalite Yarışması’nda 2018 ve 2019 yıllarında üst üste iki yıl UZZK Türkiye Kalite Ödülü alarak kalitemizi de tescillemiş olduk. Kalitemizin devamlılığı ve sürdürülebilir Tarım için sürekli öğrenmeye ve kendimizi geliştirmeye de devam ediyoruz.

Çanakkale’nin Zeytin Diyarı Gülpınar Köyü’nün eşsiz nefasetli Zeytinyağını şimdi tüm Türkiye’ye tanıtmayı ve tüketiciye en kısa yoldan ulaştırmayı hedefliyoruz.